Bölüm Hakkında

Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Hakkında

Bilgisayar bilimlerini ve işletme yönetimini birleştiren çoklu bir disiplin olan İşletme Enformatiği Bölümü, 2018-2019 öğretim yılında itibaren 40 öğrenciyle eğitim öğretim faaliyetlerine başlamıştır.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının aldığı karar ile “İşletme Enformatiği” Bölümümüz 2020 YKS’den itibaren “Yönetim Bilişim Sistemleri” adıyla devam edecek ve öğrenci alacaktır.

Mevcut İşletme Enformatiği Bölümü öğrencilerimiz mezuniyeti hak etmeleri durumunda halen kayıtlı oldukları program ismine göre diploma düzenlenecektir.

İşletme Enformatiği Bölümünden mezun olacak öğrencilerimiz Yükseköğretim Kuruluna başvurmaları durumunda mezun oldukları programın yeni düzenlemeye göre eşdeğer olduğu programa ilişkin yazı alabileceklerdir.

Bölümümüz, bilişim teknolojileriyle ve işletme yönetiminin bir araya geldiği çoklu bir disiplindir. Günümüzde bilişim alanındaki gelişmelerin işletme bilimine kattığı yeniliklerle çok daha etkin ve verimli karar verme süreçleri oluşmuştur.

Bölümümüze Türkçe Matematik puan türünden öğrenci alınmakta olup eğitim dili Türkçedir. Bölümün bilgisayar bilimleri alanındaki tüm dersleri bilgisayar laboratuvarlarında yapılacaktır. Bölümümüz bilgisayar bilimleri ve işletme yönetimi alanlarındaki teorik ve uygulamalı derslerden oluşan kapsamlı ve güncel akademik müfredata sahiptir.

Eklenme tarihi :28.11.2022 10:23:11
Son güncelleme : 28.11.2022 10:24:01