Yönetim Bilişim Zirvesi Katıldık

Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümümüz 12-13 Mart 2022 tarihlerinde Antalya Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi’nde Akdeniz Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Uygulamalı Fikirler Öğrenci Topluluğu tarafından düzenlenen 07. Ulusal Yönetim Bilişim Zirvesine Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Mehmet KAYAKUŞ  ve çok sayıda öğrenci ile katılım sağlandı.

Yeni Nesil Yönetim Bilişim Sistemleri ve Metaverse temasıyla düzenlenen, bilişim ve girişim alanında uzman 22 konuşmacının yer aldığı ve E-ticaret, girişimcilik, bilişim ve metaverse konularının farklı bakış açılarıyla ele alındığı bu etkinlik çok verimli bir şekilde tamamlandı.

 

0

Misyon

Fakültemizin temel amacı; öğrencilerimize seçtikleri bilim dalında yetkin bir eğitim vererek alanlarında uzman ve önder nitelikte elemanlar yetiştirmeyi hedeflemektedir. Aynı zamanda farklı konularda sunulan çeşitli dersler ve sosyal aktiviteler aracılığıyla bakış açılarını genişletmek, eleştirel düşünen, stratejik öngörüye sahip, çözüme odaklı, bilinçli dünya vatandaşları olarak yetişmelerini amaçlamaktadır

Vizyon

Fakültemizde, bir bilim dalının gerektirdiği akademik bilgilerin yanı sıra sürekli değişen bilginin hızla üretilip yaygınlaştığı; farklı isteklerle karşımıza çıktığı ve bilginin hızla tüketildiği bir dünyada yaşayabilmek ve başarılı olabilmek için gerekli olan zihinsel, düşünsel ve kültürel becerilerin öğrenciye kazandırılmasına hedeflenmektedir. Fakültemiz iş dünyası ve dış paydaşlarımızla işbirliği ve yakın diyalog içinde olmayı amaç haline getirmiştir. Fakültemizde bulunan bölümlerin ders müfredatları bir yandan ilgili bilim alanındaki çağdaş bilimsel teorileri öğrenciye aktarmayı amaçlarken, diğer yandan ise mezunlarımızı piyasa koşullarında farklı kılacak bir içerikle hazırlanmıştır.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi
Akdeniz Üniversitesi Manavgat Sosyal Ve Beşeri Bilimler Fakültesi 07600 Manavgat–Antalya
Tel: 0 242 742 70 25
Tel: 0 242 742 70 27 (Faks)