Rektörümüzün Fakültemizi Ziyareti

Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Özlenen ÖZKAN beraberinde Rektör Yardımcısı ve Dekanımız Prof. Dr. Gülbin ARICI ve Genel Sekreter Ali Evren İMRE ile birlikte fakültemizi ziyaret ettiler. Manavgat Turizm Fakültesinin ev sahipliğinde  Fakültelerimizi ziyaret eden Rektörümüze faaliyetlerimiz ile ilgili bilgi verip akademik çalışmalarımız konusunda konuştuk. Yapımı devam eden fakülte inşaatını da gezen Rektörümüze, inşaat ile ilgili detaylı bilgiler verildi.  Ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ederiz.

0

Misyon

Fakültemizin temel amacı; öğrencilerimize seçtikleri bilim dalında yetkin bir eğitim vererek alanlarında uzman ve önder nitelikte elemanlar yetiştirmeyi hedeflemektedir. Aynı zamanda farklı konularda sunulan çeşitli dersler ve sosyal aktiviteler aracılığıyla bakış açılarını genişletmek, eleştirel düşünen, stratejik öngörüye sahip, çözüme odaklı, bilinçli dünya vatandaşları olarak yetişmelerini amaçlamaktadır

Vizyon

Fakültemizde, bir bilim dalının gerektirdiği akademik bilgilerin yanı sıra sürekli değişen bilginin hızla üretilip yaygınlaştığı; farklı isteklerle karşımıza çıktığı ve bilginin hızla tüketildiği bir dünyada yaşayabilmek ve başarılı olabilmek için gerekli olan zihinsel, düşünsel ve kültürel becerilerin öğrenciye kazandırılmasına hedeflenmektedir. Fakültemiz iş dünyası ve dış paydaşlarımızla işbirliği ve yakın diyalog içinde olmayı amaç haline getirmiştir. Fakültemizde bulunan bölümlerin ders müfredatları bir yandan ilgili bilim alanındaki çağdaş bilimsel teorileri öğrenciye aktarmayı amaçlarken, diğer yandan ise mezunlarımızı piyasa koşullarında farklı kılacak bir içerikle hazırlanmıştır.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi
Akdeniz Üniversitesi Manavgat Sosyal Ve Beşeri Bilimler Fakültesi 07600 Manavgat–Antalya
Tel: 0 242 742 70 25
Tel: 0 242 742 70 27 (Faks)