Öğrenci-Sektör Buluşması Etkinliği

16-17 Mart tarihlerinde Fakültemizin, Manavgat Matso Turizm Fakültesi’nin ve Manavgat Meslek Yüksekokulu’nun ortaklaşa organize ettiği ve Manavgat Meslek Yüksekokulu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen Öğrenci-Sektör buluşması etkinliğine Manavgat ve Antalya bölgesinden 47’si hotel ve hizmet sektöründen olmak üzere 60’ın üzerinde sektör temsilcisi katılım sağlamıştır. Etkinlik çerçevesinde öğrencilerimiz sektör temsilcileri ile bir araya gelmiş ve istihdam ortamı sağlanmıştır.

İki gün boyunca katılım sağlayan hotellerin genel ve insan kaynakları müdürleri tecrübelerini ve geldikleri noktaları paylaşarak çok değerli katkılar sunmuşlardır.

Vatan TV’den canlı yayınlanan Ümmü Erbil ile Bizim Türkülerimiz Programı ile verilen halka açık olan konser ile öğrencilerimizin eğlenmesi sağlanmıştır.

Tüm sektör temsilcilerine ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

 

 

 

 

0

Misyon

Fakültemizin temel amacı; öğrencilerimize seçtikleri bilim dalında yetkin bir eğitim vererek alanlarında uzman ve önder nitelikte elemanlar yetiştirmeyi hedeflemektedir. Aynı zamanda farklı konularda sunulan çeşitli dersler ve sosyal aktiviteler aracılığıyla bakış açılarını genişletmek, eleştirel düşünen, stratejik öngörüye sahip, çözüme odaklı, bilinçli dünya vatandaşları olarak yetişmelerini amaçlamaktadır

Vizyon

Fakültemizde, bir bilim dalının gerektirdiği akademik bilgilerin yanı sıra sürekli değişen bilginin hızla üretilip yaygınlaştığı; farklı isteklerle karşımıza çıktığı ve bilginin hızla tüketildiği bir dünyada yaşayabilmek ve başarılı olabilmek için gerekli olan zihinsel, düşünsel ve kültürel becerilerin öğrenciye kazandırılmasına hedeflenmektedir. Fakültemiz iş dünyası ve dış paydaşlarımızla işbirliği ve yakın diyalog içinde olmayı amaç haline getirmiştir. Fakültemizde bulunan bölümlerin ders müfredatları bir yandan ilgili bilim alanındaki çağdaş bilimsel teorileri öğrenciye aktarmayı amaçlarken, diğer yandan ise mezunlarımızı piyasa koşullarında farklı kılacak bir içerikle hazırlanmıştır.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi
Akdeniz Üniversitesi Manavgat Sosyal Ve Beşeri Bilimler Fakültesi 07600 Manavgat–Antalya
Tel: 0 242 742 70 25
Tel: 0 242 742 70 27 (Faks)