Muratpaşa İnovasyon Günleri 2’nci İş Fikir Yarışması’na katılım

Antalya’da Muratpaşa Belediyesi’nin üniversite öğrencilerine yönelik ödüllü 2’nci İş Fikir Yarışması’nda Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü öğrencimiz Salih AÇIKGÖZ finale kalan başarısı göstermiştir. Salih Açıkgöz, Hazume projesiyle ev kadınlarının yaptıkları yemeklerini bir işletme kurmaksızın basit bir mobil uygulamayla satabileceği ve bu şekilde gelir elde edebileceği bir platformla finale kalmıştır.

Başarısından dolayı öğrencimiz Salih AÇIKGÖZ’ü tebrik ederiz.

Öğrencimize desteklerinden ve katkılarından dolayı Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü öğretim üyeleri Doç. Dr. Hale ALAN’a ve Dr. Öğr. Üyesi Mehmet KAYAKUŞ’a teşekkür ederiz.

 

0

Misyon

Fakültemizin temel amacı; öğrencilerimize seçtikleri bilim dalında yetkin bir eğitim vererek alanlarında uzman ve önder nitelikte elemanlar yetiştirmeyi hedeflemektedir. Aynı zamanda farklı konularda sunulan çeşitli dersler ve sosyal aktiviteler aracılığıyla bakış açılarını genişletmek, eleştirel düşünen, stratejik öngörüye sahip, çözüme odaklı, bilinçli dünya vatandaşları olarak yetişmelerini amaçlamaktadır

Vizyon

Fakültemizde, bir bilim dalının gerektirdiği akademik bilgilerin yanı sıra sürekli değişen bilginin hızla üretilip yaygınlaştığı; farklı isteklerle karşımıza çıktığı ve bilginin hızla tüketildiği bir dünyada yaşayabilmek ve başarılı olabilmek için gerekli olan zihinsel, düşünsel ve kültürel becerilerin öğrenciye kazandırılmasına hedeflenmektedir. Fakültemiz iş dünyası ve dış paydaşlarımızla işbirliği ve yakın diyalog içinde olmayı amaç haline getirmiştir. Fakültemizde bulunan bölümlerin ders müfredatları bir yandan ilgili bilim alanındaki çağdaş bilimsel teorileri öğrenciye aktarmayı amaçlarken, diğer yandan ise mezunlarımızı piyasa koşullarında farklı kılacak bir içerikle hazırlanmıştır.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi
Akdeniz Üniversitesi Manavgat Sosyal Ve Beşeri Bilimler Fakültesi 07600 Manavgat–Antalya
Tel: 0 242 742 70 25
Tel: 0 242 742 70 27 (Faks)