Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü

Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Hakkında

Bilgisayar bilimlerini ve işletme yönetimini birleştiren çoklu bir disiplin olan İşletme Enformatiği Bölümü, 2018-2019 öğretim yılında itibaren 40 öğrenciyle eğitim öğretim faaliyetlerine başlamıştır.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının aldığı karar ile “İşletme Enformatiği” Bölümümüz 2020 YKS’den itibaren “Yönetim Bilişim Sistemleri” adıyla devam edecek ve öğrenci alacaktır.

Mevcut İşletme Enformatiği Bölümü öğrencilerimiz mezuniyeti hak etmeleri durumunda halen kayıtlı oldukları program ismine göre diploma düzenlenecektir.

İşletme Enformatiği Bölümünden mezun olacak öğrencilerimiz Yükseköğretim Kuruluna başvurmaları durumunda mezun oldukları programın yeni düzenlemeye göre eşdeğer olduğu programa ilişkin yazı alabileceklerdir.

Bölümümüz, bilişim teknolojileriyle ve işletme yönetiminin bir araya geldiği çoklu bir disiplindir. Günümüzde bilişim alanındaki gelişmelerin işletme bilimine kattığı yeniliklerle çok daha etkin ve verimli karar verme süreçleri oluşmuştur.

Bölümümüze Türkçe Matematik puan türünden öğrenci alınmakta olup eğitim dili Türkçedir. Bölümün bilgisayar bilimleri alanındaki tüm dersleri bilgisayar laboratuvarlarında yapılacaktır. Bölümümüz bilgisayar bilimleri ve işletme yönetimi alanlarındaki teorik ve uygulamalı derslerden oluşan kapsamlı ve güncel akademik müfredata sahiptir.

Misyon

Fakültemizin temel amacı; öğrencilerimize seçtikleri bilim dalında yetkin bir eğitim vererek alanlarında uzman ve önder nitelikte elemanlar yetiştirmeyi hedeflemektedir. Aynı zamanda farklı konularda sunulan çeşitli dersler ve sosyal aktiviteler aracılığıyla bakış açılarını genişletmek, eleştirel düşünen, stratejik öngörüye sahip, çözüme odaklı, bilinçli dünya vatandaşları olarak yetişmelerini amaçlamaktadır

Vizyon

Fakültemizde, bir bilim dalının gerektirdiği akademik bilgilerin yanı sıra sürekli değişen bilginin hızla üretilip yaygınlaştığı; farklı isteklerle karşımıza çıktığı ve bilginin hızla tüketildiği bir dünyada yaşayabilmek ve başarılı olabilmek için gerekli olan zihinsel, düşünsel ve kültürel becerilerin öğrenciye kazandırılmasına hedeflenmektedir. Fakültemiz iş dünyası ve dış paydaşlarımızla işbirliği ve yakın diyalog içinde olmayı amaç haline getirmiştir. Fakültemizde bulunan bölümlerin ders müfredatları bir yandan ilgili bilim alanındaki çağdaş bilimsel teorileri öğrenciye aktarmayı amaçlarken, diğer yandan ise mezunlarımızı piyasa koşullarında farklı kılacak bir içerikle hazırlanmıştır.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi
Akdeniz Üniversitesi Manavgat Sosyal Ve Beşeri Bilimler Fakültesi 07600 Manavgat–Antalya
Tel: 0 242 742 70 25
Tel: 0 242 742 70 27 (Faks)